İngiltere’de yeni yapılan onlarca bina yıkılıyor

İngiltere’nin Cambridge kenti yakınlarında yeni yapılmış binaların temellerinde tespit edilen sorunlar nedeniyle, 88 bina için yıkım kararı alındı. Fiyatları 575 bin ile 850 bin sterlin arasında olan binalar kepçeler tarafından yıkılmaya başladı.

88 YENİ BİNA İÇİN YIKIM KARARI ALINDI

Cambridge şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktaki Darwin Green arazisi üzerinde yapılacak 1593 yeni ev için onay alınırken inşaatı bitmiş 88 binadaki mühendislik hataları nedeniyle bölgede kepçeler çalışmaya başladı. Konuyla ilgili bilgi veren müteahhitler Barratt ve David Wilson, projenin ikinci bölümünün yapım aşamasındayken bazı evlerin tasarımıyla ilgili sorunları fark ettiklerini belirttiler.

Müteahhitler, durumun haziran ayında tespitinin ardından standartları karşılamayan evler için en iyi kararın yıkım olduğu düşünülerek harekete geçildiğini duyurdu.

EVLERİN İÇİNDEKİ FAYANS VE BAZI MALZEMELER KURTARILACAK

Yıkım kararı sonrası gerekli izinlerin de alınmasıyla başlanan çalışmalarda bugün 4 ev yıkıldı, kalan evlerin de 12 hafta içinde yıkılması planlanıyor. Yıkılacak binaların toplam değerinin 40 milyon sterlini aştığı öğrenilirken fayans ve diğer malzemelerin kurtarılacağı, beton ve tuğlaların ise sahada kırılarak yeniden kullanılacağı açıklandı.

Kaynak: SonDakika.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir