Milli binici Lal Mira, Avrupa üçüncüsü oldu

20–23 Temmuz 2023 tarihlerinde Almanya Kronberg’de düzenlenen Yıldız ve Genç Sporcular At Terbiyesi Avrupa Şampiyonası’na katılan sporcu Lal Mira Gürgen, Lowland isimli atı ile Avrupa üçünüsü olarak bronz madalya kazandı.

49 SPORCU ARASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU

Avrupa Şampiyonası koşma hakkı elde eden 49 sporcu arasında 3 gün boyunca atı Lowland ile birlikte mücadele eden Lal Mira Gürgen, 20 ülke arasında bugün yapılan final yarışmasında %79,364 puan alıp üçüncü olarak Türk Bayrağını göndere taşıdı. Gürgen, Türk Binicilik tarihinde ilk defa Yıldız kategorisinde Avrupa Şampiyonası’nda madalya alan sporcu oldu.

ANTRENÖRLERİ TEBRİK ETTİ

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecini UZN Stables’da sürdüren Lal Mira Gürgen’in antrenörü Lina Uzunhasan “1.5 senedir Lal Mira ve atı Lowland ile uluslararası yarışmalara katıldık ve sayısız derece elde ettik. Tüm hazırlık süreçlerimiz Avrupa Şampiyonası’nda aldığımız derece ile taçlandı” diyerek Lal Mira’yı tebrik etti.

Gürgen’in Türkiye’deki antrenörü Ela Açar da, “Lal Mira çok istikrarlı, çalışkan ve disiplinli bir sporcu. Binicilik hayatına pony üzerinde başladı, 2022 yılında At Terbiyesi Balkan Şampiyonası’nda 3. oldu ve tüm emeklerinin karşılığını bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda aldı. Kendisini, atını ve emekleri sonsuz ailesini kutlarım” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx