İBB Başkan adayı Murat Kurum’dan Süper Lig ekibine tesis müjdesi

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum çalışmalarına devam ediyor.


FATİH KARAGÜMRÜK’E YENİ TESİS MÜJDESİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Fatih Karagümrük Spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Sporun ve sporcunun daima yanında olduklarını belirten Kurum, “İstanbul’umuzun bir spor şehri olması için tüm adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. O gün surlar içerisinde başlayan hikaye, artık bu alana sığmıyor. Kulübümüzün bu manada altyapı ve antrenman sahaları ile ilgili talepleri var. Bu tesislerin yapılması için biz 31 Mart akşamı, kıymetli başkanım ve taraftarlarımızla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan bir alanda, Fatih Karagümrük Spor’umuz için; takımlarımızın antrenman yapabileceği, gerekirse sporcularımızın kalabileceği, sosyalleşebileceği bir tesisi Büyükşehir Belediyesi olarak, Fatih Karagümrük Spor’umuza armağan edeceğiz. Şimdiden tesisimiz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.


“SPOR’UN ŞEHRİ İSTANBUL OLSUN İSTİYORUZ”

Kulüplerin mali yüklerini hafifletmek için adımlar attıklarına değinen Kurum, “Nasıl ki spor kulüplerimiz İstanbul’umuzu marka bir spor şehri yapmak için mücadele ediyorlarsa, biz de 1 Nisan sabahı İstanbul’un 964 mahallesinde spor yapılsın istiyoruz. Spor’un şehri İstanbul olsun, olimpiyat şehri İstanbul olsun istiyoruz. Kardeşlik hukukunun yeşil sahalarda en üst seviyeye çıktığı; birliğin, beraberliğin, bütünlüğün o yeşil sahalarda sergilendiği anlayışı İstanbul’un her mahallesine yayma arzusundayız.” sözleri ile İstanbul vizyonunun spor alanındaki yansımasını aktardı.


“HİÇBİR AMATÖR SPOR KULÜBÜMÜZÜ SAHİPSİZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Fatih Karagümrük Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Kurum, amatör kulüplere de destek olacaklarını belirtti. Kurum, “Gerek maddi, gerek malzeme desteği, gerek ise onlara altyapı tesisleri ile alakalı her türlü desteği veren tarafta olacağız.” ifadeleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Fatih Karagümrük Spor Kulübü Başkanı Süleyman Hurma, ziyaretinin ardından Kurum’a isminin yazılı olduğu forma hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir