Elon Musk’a Toz Yutturdu! Dünyanın En Zengin İnsanı Bernard Arnault’un Dillere Destan Serveti

Dünyanın en zenginleri sıralamasında çekişmeli günler geride kaldı çünkü Bernard Arnault herkese toz yutturuyor! Louis Vuitton markasıyla tanınan LVMH şirketinin son günlerdeki gelir artışı Arnault’u bir kez daha zirveye taşıdı. Peki tam olarak ne kadarlık bir servet söz konusu? Gelin bir bakalım! ?

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articl…

Dünyanın en zenginleri sıralamasında Jeff Bezos ve Elon Musk’la yarışan Bernard Arnault ilk sırayı kapmış durumda.

Lüks mallar sektörünün kodamanı Arnault, Musk elektrikli arabaların hisse fiyatlamasında sorun yaşarken, pahalı ürünler satmaya devam ediyor. Son çeyrekte LVMH’in satışlarında keskin bir yükseliş görülünce Arnault’nun serveti 12 milyar dolar arttı!

Sadece bir günde 12 milyar dolar artışla toplam serveti 210 milyar doları bulan Arnault, kariyerinde böyle bir günlük kazancı ikinci kez yaşadı.

Musk ise sadece 3.8 milyar dolar kazanarak değerini 180 milyar dolara çıkarabildi. Louis Vuitton el çantaları ve Christian Dior elbiseleri ile tanınan LVMH şirketinin hisseleri Salı günü yüzde 5.7 oranında artış gösterdi. Böylece 444 milyar euroluk piyasa değeri ile dünyanın ilk 10 şirketinden biri oldu.

Satışlardaki fırlama Cuma günü de devam ederek yüzde 0.7’lik bir artış daha kaydedildi.

LVMH’in bu performansı pandemideki kapanmalardan sonra hayata dönen Çinli tüketicinin lüks mallara akın etmesine bağlanıyor. Şirket ayrıca ABD’de yavaşlama olmasına rağmen diğer tüm bölgelerde gelirlerin arttığını belirtti.

Üstelik Bernard Arnault, ABD dışından 200 milyar doların üstü servete ulaşan ilk kişi!

Elon Musk talebi artırmak için fiyat düşürme yoluna başvururken, Arnault tasarım giysiler ve mücevherat satarak servetine servet katmaya devam ediyor. Ancak Musk, Twitter’ın ilerleyen dönemde nakit akışı sağlamaya başlayacağını belirterek pozitif bakış açısını koruyor.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir